Türkiye Düşmemeli Tuzağa

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Admin

• Allah var gam yok.!
  • Administrator
  • Hero Member
  • Allah Var Gam Yok.!
    • Profili Görüntüle
    • www.islamvetarih.com
BÜYÜK TÜRKİYE CUMHURİYETİ

ÜLKEYE SAHİP ÇIKMAK,NAMUSUNA SAHİP ÇIKMAKTIR.! ÜLKEN DÜŞERSE NE NAMUSUN KALIR NEDE ŞEREFİN.

YAZAR: CELAL YAĞMUR

Merhabalar değerli okurlarım.

Yine farklı bir konu ile tekrardan birlikteyiz,konumuz Türkiye'nin  iç sorunları ve ülkeyi bölmeye niyetlenen dış güçlerin oyununa gelen insanlardan ve müslümanlardan bahsedeceğiz.

Şimdi ben böyle yazılar yazdıkça bazı aşırı giden gurupların müslüman üyeleri beni ya devletçilikle,ya tağudi sistemin adamı,yada kafir olarak nitelendiriyorlar.

İstediklerini söylesinler,çünki bana attıkları her iftiradan Rabbim benim günahlarımı alıp onların sevapları ile değiştiriyor elhamdulillah.

Hiç gocunmuyorum Efendimize yapılan hakaretler iftiralar öyle çoktuki.!!! Ben kimimki gocunayım bu durumda...

Neyse konumuza gelelim.Öncelikle cihad cihad diye diye ülkeyi karıştırmak isteyenlere bir kaç sözüm var.

Pardon.! siz kimin ile cihad etmek istiyorsunuz,türkiye cumhuriyeti devleti ilemi.? Cihadın ne olduğunu nezaman cihad edilmesi farz olduğunu biliyormusunuz,biliyorsunuzda işinize öyle geliyor çünki sahipleriniz size böyle emrediyor,ben yinede bilmeyenlere bildireyim bu durumu.

Birkere cihadın farz olması için ülkenin yani türkiyenin dar-ul harb olması lazımdır.Ki kaldıki ülkemiz dar-ul harb değil bilakis dar-ul islamdır.Dar-ul islam olan bir devlete karşıda cihad etmek ve savaşmak haramdır.

Şimdi geldik zurnanın zırt dediği yere.! Bu yazımdan sonra bana şunları diyeceğinizi biliyorum,efendim türkiye tağuti bir sistemle yönetiliyor,içki serbest,kumar serbest,faiz serbest,zina serbest vs,vs nasıl olurda bu ülke dar-ul islam olur dediğinizi duyar gibiyim.

Efendiler,bunların olması o ülkenin Top yekün müşrik olduğu anlamına gelmez,tabiki olmamasını arzu ederiz lakin sadece olaya burdan bakarak ve bunu fırsat haline getirerek işte bu sebebten cihad farzdır diyemessiniz.

Çünki ülkede olabilecek bir ayaklanma veya savaş bütün insanları etkileyeceğinden ve yüzde doksanı müslüman olan insanlara verebilinecek zararları göz önüne alırsak bu geçerli bir cihad durumu olamaz.

Şimdi gelelim DAR-UL HARB ve DAR-UL İSLAM nedir ona bakalım.İslam literetörüne göre bir ülkenin Dar-ul harb sayılabilmesi için o ülkede müslümanların dinini rahatça yaşayamaması,namuslarını koruyamaması,ibadethenelerine gidememesi veya kapatılması,insanlara zulm ve eziyet edilmesi,maddi ve manevi baskıların yapılması,müslümanları sırf dinlerinden dolayı katledilmesi,ibadet etmelerine izin verilmemesi,camilerde ezanın yasaklanması vs vs gibi bir çok nedenlerin bir araya gelmesi ile o ülkenin ancak dar-ul harb olması gerekmektedir.

Şimdi gelelim Dar-ul islam nedir ona bakalım

Yine islam litaretörüne göre bir ülkenin dar-ul islam olabilmesi için o ülkede yaşayan insanların ve müslümanların ibadetlerini hiçbir baskı altında kalmadan eda edebilmeleri,onların kutsal mekanlarına dokunulmaması,insanların ve müslümanların namuslarına müdahale edilmemesi,herkes istediği dini inancını yaşayabilmesi,maddi ve manevi baskılar yapılmaması vs,vs şartların oluşması gereklidir dar-ul islam olabilmesi için o ülkenin.

Şimdi hemen ülkemize bir bakalım dar-ul harbmı yoksa dar-ul islammı,herkes elini vijdanına koyarak yorum yapsın lütfen.

Ülkemizde kimin ibadetine müdahale ediliyor,kimin namusuna devlet güçleri müdahale ediyor,hangi camimiz ve ezanlarımız yasaklandı,kime müslümansın diye zulm edildi veya ediliyor.

Bu zulümler 60 larda,70 lerde,80 lerde 90 larda vardı ülkemizde.Elhamdulillah şimdi öyle bir sıkıntısı yok ülkemizin.Hal ve durum böyle iken cihad çığlıkları atan kandırılmış müslümanlara yazıklar olsun diyorum.

Ülkenin islam kanunları ile yönetilmediğini tağudi bir yönetim ile yönetildiğini bizde biliyoruz.

İçkinin,kumarın,faizin,zinanın serbest olduğunu bizde biliyoruz gönül isterki Allahın hükümleri ile yönetilmesidir ülkemizin.

Ama sırf bu nedenleri bahane ederek cihadı farz kılamassınız.! Sizin ülkeye vereceğiniz zararlar ve kargaşalar hatta bu kargaşaları fırsat bilip ulkeye ABD VE İSRAİLİN müdahale edip sizlere huzuru refahı getireceğiz bahaneleri ile ülkemizi ve müslümanları SURİYEDEKİ,IRAKTAKİ,LÜBLANDAKİ,vs ülkelerinin durumuna düşürecekleri açıkken nasıl böyle bir eyleme cihad adı verebilirsiniz ey zalim ve cahiller.

Değerli mü'min kardeşlerim,sakın ha böyle oyunlara gelmeyelim,aklımızı başımıza alalım daha önceki yayınladığım makalelerimdede bahsttiğim gibi islamın tek sağlam kalesi olan ülkemize sahip çıkalım.Türkiyenin yıkılması demek,bütün insanlığın ve müslümanlığın yıkılması demektir.Dünya coğrafyasında yaşayan bütün müslümanların tek umudu Türkiyedir,ve ülkemiz için hep dua ediyorlar sağolsunlar.Rabbim onlarada yardım etsin inşallah.

Ülkemiz o kadar güçlüki antartikada yaşayan mazlum ve çaresizlere bile yardım ediyor,böyle güçlü ve merhametli bir ülkenin çöküşü bütün insanlığın çöküşü olur bence.

Ve sen kalkmış böyle bir devletle Cihad etmek istiyorsun utanmadan öylemi.! Unutmayın Cihadın farz olması için gereken koşullar ülkemizde oluşursa ( ki Allah korusun ) herkesten önce ben silahımı kuşanırım ve şehadete kadar savaşırım elhamdulillah.Öyle boş boş cihad diyerek hava atanlara gösteriş yapanlara aldanmayın arkadaşlar,vallahi billahi öyle bir durumda o cihad çığlıkları atanların hepsi korkaklığından dağlara mağaralara sığınmak için kaçarlar.

Sözlerimi burda sonlandırırken,başka bir mevzuda buluşmak için kalın sağlıcakla diyor,hepinize hayatlarınızda başarılar diliyorum hoşçakalın.

YAZAR: CELAL YAĞMUR
www.islamvetarih.com Site Sahibi ve Yöneticisi

BU KONULARADA BAKABİLİRSİNİZ

KUR'AN VE MEALİ

TEMEL DİNİ BİLGİLER

HZ.MUHAMMED HAYATI

NAMAZ NASIL KILINIR

CELAL YAĞMUR İLE SOHPETLER

PEYGAMBERLER TARİHİ

İSLAMDA CİNSEL HAYAT

« Son Düzenleme: 31 Ocak 2020, 10:37:02 Gönderen: Admin »
Allah var gam yok.!